Etkinlikler

Seç Köy – Hisartepe – Şükriye

Seç Köy – Hisartepe – Şükriye faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Seç Köy – Hisartepe – Şükriye Doğa Yürüyüşü

17.12.2017 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde yürünecek olan “SeçköyHisartepeŞükriyeEricek doğa gezisi” ; 450m rakımlı Osmangazi/Seçköy’den başlar, yavaş yavaş yükselerek, çam ormanlarından geçip Mudanya ve çevresi manzaralar izlenerek, 6 Km sonra mermer ocaklarının olduğu 850m rakımlı düzlüğe ulaşılır. Hemen önümüzdeki 1000m rakımlı yükselti Hisartepe. Hisartepe’ye çıkarak; Bursa, Mudanya, Gürsu manzaraları izlendikten ve fotoğraflar çekildikten sonra tepeden inip, müsait bir yerde öğle molası verilecektir.

Öğle molası sonrası; düz-inişli eğimli çam ormanları içinden, Mudanya ilçemize bağlı 450m rakımlı Şükriye köyü’ne doğru yola çıkılacak. Vakit müsait olursa; Şükriye köyü’nü gören bir noktadan, Şükriye, Fevziye, Hamidiye, Katırlı, Muratoba, Mudanya çevre manzaraları görüldükten sonra, Gürsu ilçemize bağlı 690m rakımlı Ericek köyü’ne devam edilecektir.

Seçköy-Şükriye arası 13 Km, Şükriye-Ericek arası 4 Km.dir. Kısacası yürünecek mesafe; 13 Km ile 17 Km arasındadır.
Yürüyüşü sonu; son durağımız olan köyde yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra araçlarımıza binip, evlerimize doğru hareket edeceğiz.

Hisartepe’ye kadar parkurda su sıkıntısı yok. Devamında su sıkıntısı olabilir. Bu nedenle en az 1lt su ile yola çıkılmalıdır.
Bilek burkulmalarına karşı bilekli ayakkabı tercih edilmelidir. Su-dere geçişi yoktur.

Hava durumu güneşli-bulutlu, yağış yok, gün tam yürüyüş havasında gözükmesine rağmen, kış mevsimi bazı bölgelerde soğuk olabileceği için, bere- eldiven- polar ve yağmurluk unutulmamalıdır. Ayrıca enerji verice atıştırmalıklar ve sıcak içecekler, gününüzün daha güzel geçmesine katkı verecektir. İhtiyaç olursa, öğle molasında ateş yakılabilir.

KATILIMCILARA GÖNÜLLERİNCE BİR GÜN GEÇİRMELERİ DİLEĞİMİZLE.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

2 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.