Etkinlikler

Kazdağı Ekofest 2018

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kazdağı Ekofestival 2018, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirdiği bir doğa festivalidir.

Her yıl belirlenen tema dahilinde paneller, söyleşiler ile alanında uzman kişileri dinleyerek bilinçlendiğimiz, doğa tahribatına karşı birlikte mücadele etme yollarını öğrendiğimiz, şairler ve yazarlarla doğanın edebiyatla olan bütünlüğünü fark ettiğimiz, çok yönlü, öğretici bir festivaldir.

Her sabah güne tai chi, yoga, doğa yürüyüşü, meditasyon ile başlayıp, gün içerisinde seramik, arkadaş bilekliği, mandala, şiir, beden ritm gibi çeşitli atölyelerle, paneller, söyleşiler, forumlarla devam ediyor, akşam konserleriyle ruhumuzu besliyoruz.

Ekofest, en çok çocuklarımız için. Çocuklar, doğa ile tanışma ve çeşitli çocuk atölyelerinde kendilerini geliştirme ve eğlenme olanağı buluyor.

Çanakkale, Edremit, Küçükkuyu Belediyeleri ve Ege ve Marmara Belediyeler Birliği’nin ve Bölgedeki Sivil Toplum Örgütlerinin de destek olduğu Ekofest’in bu yılki teması “enerji”, mottosu ise ” güneş bize yeter”

15-19 Ağustos’ta Kuzgun Kamp’tayız. Sizleri de bekliyoruz.

En fazla  sorulan sorulara cevaplar

1- Ekofest’e kişi başı 50 TL bağışla giriş olacak. Günü birlik gelseniz veya 4 gün konaklasanız da fiyat bu olacak. Çarşambadan gelin ve uzun uzun bir arada olalım. Otopark, WC, duş, çadır için herhangi bir ücret ödemesi ise elbette olmayacak.

2- Dilerseniz kendi yemeğinizi-içeceğinizi getirebilirsiniz. Ama alanda kahvaltı, öğle ve akşam yemeği çıkacak. Kahvaltı mükellef (peynir, yeşil zeytin, siyah zeytin, domates, salatalık, yumurta) şeklinde olacak. Öğle ve akşam yemekleri 3 çeşit olacak. Örnek: Taze fasulye, pilav, salata gibi. Fiyatlar netleşmedi. Çünkü ne kadar gıda, erzak desteği alırsak fiyatları o denli düşürme gayesindeyiz. O sebeple çevremizdeki belediyelere, STK’lere, dostlarımıza haber saldık. Ama tahminen kahvaltı 8-10 TL arasında, öğle ve akşam yemekleri 10-15 TL arasında olacak. Birkaç güne umarız olumlu yanıtlar gelir, bizler de size duyururuz. Ayrıca alanda gözleme, kek, çay, kahve gibi şeyler de satılacak. Alkol satışı ise yok.

3- Programımız hazır. Sadece 1-2 panelist arkadaşımızdan cevap bekliyoruz. Duyuruyu yaptıktan sonra değiştirmeyelim istedik. Ama en dolu dolu Ekofest olacağı aşikâr. Her akşam canlı müzik, konser. Her sabah spor ve aktiviteler. Hem yetişkinlere, hem de çocuklara atölyeler. Stant alanları, paneller, söyleşiler… İnanın çok az kaldı.

4- Ekofest, Zeytinli – Mehmetalan yakınlarındaki Kuzgun Camp’ta olacak. İster kendi aracınızla gelin, isterseniz Akçay’daki YASA önünden 5 TL’ye kalkacak ve alana gelecek olan özel servisimizle alana ulaşın. Bu servisin geliş-gidiş saatleri de belli.

Bu detayların tümü bu hafta bitmeden yayınlanacak. Çok heyecanlıyız. Eminiz ki sizler de aynı heyecanı hissediyorsunuz. Son 14 gün kaldı, nasıl heyecan duymaz insan (:

 

*Festival ile ilgili tüm veriler Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneğinden sağlanmıştır.

5 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.