Etkinlikler

Kapıkaya Doğa Sporları Festivali

Çeşitli spor dallarını aynı ortamda sunarak ulusal ve uluslararası birçok sporcuyu ve doğa severleri bir araya getirecek olan Kapıkaya Doğa Sporları Festivali ‘ni kaçırmayın.

Bafra Kapıkaya Fest

Festival Tarihi & Saati

25-29 Temmuz 2018
09:00

Festival Adresi

Kapikaya Tepesi
Bafra – Samsun / TURKEY

FESTİVAL HAKKINDA

Çeşitli spor dallarını aynı ortamda sunarak ulusal ve uluslararası birçok sporcuyu ve doğa severleri her yıl temmuz ayında bir araya getirmeyi hedefleyen Kapıkayafest “Doğayı Yaşat Sporu Yaşa” sloganıyla sağlıklı bireylerle daha çok yaşana bilir bir dünya için sporun ve sporcunun önemini vurgulamak gayesini gütmektedir.

Bafra Kapıkaya Tepesinde 5 gün 4 gece “Her şey dahil” bir kampa davetlisiniz. Bizden hatırlatması bu festival bildiğiniz festivallere benzemez. İnanmıyorsanız Türkiye’nin dört bir yanından festivale katılan 25 bin kişiye sorun!
Kamp alanı, yemek, tepe ve tepeye ulaşımlar, şehir merkezinden tepeye ulaşımlar tamamen ücretsiz.
Gökyüzünde paraşütçüler süzülürken katılımcılar karada bisiklet ve doğa yürüyüşü baraj gölünde kano gezisine katılabilecek, balık tutma yarışmasında mücadele edebilecek. ‘En güzel fotoğrafı ben çekerim’ diyenleri ise fotomaratona davet edeceğiz. Kamp ve çevresinde çeşitli atölye çalışmalarıyla eğlenme ve güzel vakit geçirme olanağı bulacaklar. Akşam ise kamp ateşini yakıp yıldızların altında doğanın sesini dinleyecek, eski ve yeni arkadaşlarla sabaha kadar sohbetler sürecek. Ayrıca çeşitli kültürel faaliyetler, spor branşlarının aktiviteleri ve eğlenceler birbirini izleyecek.

İnternet sitesi üzerinden kayıt yapan katılımcılara Bafra Belediyesi belirlenen saatlerde ücretsiz yemek dağıtacak. Ayrıca festival alanında ayrılan özel stantlarda bölge sakinleri yerel ürünler satarken, ticari kuruluşlar da uygun fiyatlarda ihtiyaç ürünleri satabilecek.

Eğlenceli Faaliyetler: Muhteşem Karadeniz manzarasında uçuş, trekking, fotomaraton, dağcılık faaliyetleri, kano, izcilik aktiviteleri, salto, trambolin, zıp zıp, paintball, canlı langırt, kano, bambu sal ile gezi, çarpışan su botları, jetboat, wındsurf, jet skı, yelkenli ve tekne gezileri, ATV safari, Kuş Cenneti ve bölge gezileri.
Kamp ateşi etrafında müzik eşliğinde gecelemeler.

KAYIT

Kayıt için ne yapmam gerekiyor?
Kamp alanında kalacak iseniz öncelikle form doldurup ön kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.
Kayıttan sonra sizi Festival ekibinden telefon ile arayacaklar ve kaydınızı onaylanacaktır. Festivale yakın telefon ile aranıp gerekli bilgiler verilecektir. Lütfen bizden telefon bekleyiniz.
Katıldığınız şehri ve yanınızda bulunacak kişileri de forma yazmayı unutmayınız.

YEME İÇME

Ne yiyip ne içeceğiz diyeceksin?
Kamp kaydı kabul edilen ve alanda çadırlarını kuran misafirlerimiz Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın misafiri olarak belediye tarafından hazırlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerini yiyebileceklerdir. Yemek seçimi imkanların el verdiği şartlarda yöresel tatlara yer verilmeye çalışılacaktır.

ULAŞIM

Hiç bilmediğim bir tepeye nasıl ulaşacağım diyeceksiniz?
Samsun merkeze ya da Bafra merkeze bir şekilde ulaşmanız halinde belirli saatlerde kalkacak ringlerle festival alnına ulaşabilirsiniz.
Bafra konum itibarı ile hem Samsun Çarşamba havaalanına hem de Sinop havaalanına yakındır. İki havaalanından uçak ile ulaşabilirsiniz.
Kara yolu ile otobüs yada özel araç ile de festival alanına ulaşmanız mümkün.

ACRO TAKIMLAR

Türkiye’den veya başka ülkelerden gelecek olan Acro takımları festivale katılabilirler. Havaalanından ya da otogardan karşılanması, konaklayacağı çadırın temini, malzemesinin taşınmasına yardımcı personel, yemek ve ağırlanması organizasyonumuz tarafından karşılanır.

 

ACRO GÖSTERİ YAPACAK SPORCULAR

Türkiye’den veya başka ülkelerden gelecek olan Acro sporcular festivale katılabilirler. Havaalanından yada otogardan karşılanması, konaklayacağı çadırın temini, malzemesinin taşınmasına yardımcı personel, yemek ve ağırlanması organizasyonumuz tarafından karşılanır.

 

BİREYSEL UÇUŞ YAPACAKLAR

Türkiye’den veya başka ülkelerden gelecek olan bireysel uçmak isteyen şahıslar festivale katılabilirler. Hava alanından ya da otogardan karşılama olmayacaktır. Samsun ve Bafra’da belirlenen yerlerden kalkacak otobüslere binip ücretsiz gelebilirler. Yanlarında kamp malzemelerini de getirmeliler.

 

KAMP YAPIP İZLEYECEKLER

Türkiyeden veya başka ülkelerden gelecek olan ve sadece festivali izleyecek olanlar Havacılık (Tandem-iki kişilik uçuşlar), Dağcılık (Trekking, Hikking, Top-rap, Slackline, Zipline, Tırmanma duvarı), Bisiklet (Doğada Rota Sürüşleri, MTB Yarışları), Foto safari, su sporları (Kano, Jetboat, Windsurf, Bambu sal, Çarpışan su botları, Tekne gezileri) kamp faaliyetlerine katılmak isteyen şahıslar festivale katılabilir. Festival sitesinden kayıt yapmak şartıyla Kamp alanı yer gösterimi, yemek ve ağırlama organizasyonumuz tarafından karşılanır.

 

 

(*Tüm veriler http://kapikayafest.com adresinden sağlanmıştır.)

(**Daha fazla bilgi ve kayıt için kapikayafest.com adresini ziyaret edebilirsiniz.)

35 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.