Etkinlikler

Göynükbelen – Kocayaren – Topuk Yaylası

Göynükbelen – Kocayaren – Topuk Yaylası Doğa Yürüyüşü etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.


23.12. 2018 pazar günü KOZA DAĞCILIK etkinliği olarak; 360 derece Orhaneli Tanıtım ve Doğa Gönüllüleri rehberliğinde “GÖYNÜKBELEN-KOCAYAREN YANGIN KULESİ-TOPUK YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Yürüyüş başlangıç noktasından (Göynükbelen: 1000m), çıkılacak en yüksek noktaya (Kocayaren yangın kulesi: 1300m) doğru hafif tempoda yükselen, orman içi patikalar üzerinden devam ederek, KOCAYAREN YANGIN KULESİ’ne çıkılacak ve burada öğle molası verilecektir. Göynükbelen-Kocayaren arası 7 Km kadardır.

Öğle molasında hava durumu müsait olursa ateş yakılacaktır. Bugünden bakıldığında etkinlik günü hava durumu açık, yağış gözükmüyor. Hafta ortasında yağacak kar nedeni ile yürüyüş günü parkur karlı olacaktır.

Mola sonrası yürünecek kısım iniş eğimlidir ve 8 Km kadardır. Kuleden itibaren batı istikametindeki patikadan, TOPUK YAYLA’sına, devamında TOPUK köyüne yürünecek ve burada yürüyüş sona erecektir. Topuk köyü 750 m rakımlıdır.

Parkur uzunluğu 15 Km.dir. Orta zor sınıfında bir parkurda yürünecektir. Yürünecek bölge dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Parkurda içme suyu yoktur. Katılımcılar gün boyu yetecek kadar içme suyu ile gelmelidirler.

Parkur boyunca Uludağ’ın güney yüzü; bembeyaz giysisi ile karşımızda olacak, zirveye yakın ve zirvede ise 360 derece doyumsuz dağ yöresini gözlemlemek mümkün olacaktır. Bu anları ölümsüzleştirmek isteyenler; dürbün ve fotoğraf makinalarını getirmeyi unutmamalıdırlar.

Bilekli-su geçirmez-hava alır ayakkabı, tozluk, polar, yağmurluk, bere, eldiven, baton yürüyüş kalitesini arttırır. Sıcak içecek, enerji verici atıştırmalıklar, öğle yemeğimiz unutulmamalıdır.

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimizle.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.