Etkinlikler

Eğerlikuzören – Bayraktepe – Eğerlidereköy

Eğerlikuzören – Bayraktepe – Eğerlidereköy Geçişi Doğa YürüyüşüFaaliyeti Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.

Detaylar


Bu hafta, doğa yürüyüşümüzü Kızılcahamam-Çerkeş yolu yakınlarında bulunan Eğerlikuzören ile Eğerlidereköy arasındaki engebeli ve görsellik açısından çok zengin bir orman dokusunda yapacağız. İlk aşamada 1450 metre rakımda bulunan Eğerlikuzören’de başlayacak yürüyüşümüzde 1770 metrede bulunan Bayraktepe zirvesine kadar yükseleceğiz. Öğle molamızı inişe geçtiğimiz noktada ve orman içinde vereceğiz. Yürüyüşümüzün bundan sonraki bölümü iniş şeklinde devam ederek 1330 metre yükseklikteki Eğerlidereköy’de sona erecektir. Yolumuz üzerinde doğaçlama dere geçişleri bulunmaktadır.

Yürüyeceğimiz rota üzerinde büyük ihtimalle kar örtüsü bulunacağından, yürüyüşe gelecek olanların yanlarında tozluk ve baton bulundurmaları büyük önem taşımaktadır. Sağlık problemi olanlar ile yürüyüşe yeni başlayanlara bu rotayı önermiyoruz.
Yürüyüş rotasının uzunluğu 16-18 kilometre olarak planlanmıştır.

Yürüyüş lideri: Taner Sayar – 05072112636

Durak Yerleri ve Hareket Saatleri:

  • 07.00 Dernek,
  • 07.10 Milli Kütüphane,
  • 07.15 Armada,
  • 07.18 MTA,
  • 07.20 CHP,
  • 07.25 A-City,
  • 07.30 Batıkent,
  • 07.40 Eryaman, Göksu kavşağı.

Rezervasyon ve iptaller

22 Aralık 2018 Cumartesi 12:00’a kadar yapılabilir.

Gerekli katılım sağlanamadığında etkinliğimiz iptal edilir.

İki öğrenciye ücretsiz katılım imkanı verilecektir. Lütfen bilgi alınız.

Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden dolayı yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir.

Lütfen gezi ücreti konusunda bilgileniniz.

Önemli Uyarı

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

Etkinliğimiz sportif bir faaliyet olup Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olmamız dolayısıyla ilgili mevzuatlara tabi şekilde gerçekleştirilmektedir.

KAYIT

Etkinlik kaydını 0 531 228 22 33 ‘den yaptırabilirsiniz.

Lütfen bilgi edinin:


http://www.gezginder.com/category/egitim/


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.