Doğa

Bırak Kendini Doğaya

En Güzel İlaç

Bazen sıkıntılar üst üste geliyor, insan ferahlamak rahatlamak istiyor. Bunun için nereye gitsem ne yapsam diye düşünmeye gerek  yok aslında. En güzel ilaç doğa.

İçiniz mi sıkılıyor; bırakın kendinizi doğaya , ferahlayın , rahatlayın, huzuru bulun, mutluluğu hissedin. Doğaya gitmek istedikten sonra gidecek yerler o kadar fazla ki , bunu istemek bulmanız için yeterli olacaktır.

Ben dağları tercih ediyorum; bir de üçleme yaptım mı tamamdır dağ, orman, dere… Ohhh beeee demek hakkımız tabi ki burada,  temiz hava ile birlikte oksijenin en fazla olduğu yer, ormanın yeşilini izlerken , derenin sesini dinliyor, ormanın o temiz havasını derin derin içime çekiyorum.

Siliyorum beni rahatsız eden düşünceleri, kafayı sıfırlamak tabiri vardır ya, onu yapıyorum işte. Sıfırlıyorum kafamı öyle dönüyorum.

Sıkıntılarımı orada bırakıyorum, anlatıyorum kuşlara , böceklere, ağaçlara ormana sıkıntılarımı. Bu koca dünyanın kahrını ben çekecek değilim ya, onlarla da paylaşıyorum , alın diyorum , alın bu sıkıntılar sizin olsun. Ağaç mı dert edecek benim sıkıntımı? , güneş mi alacak?,  su ne yapsın bu sıkıntıları? , dağların haberi bile yok. En güzeli hava işte alıyor tüm dertlerimi kimseye bulaştırmadan süpürüyor götürüyor. Kalmıyor ne dert ne sıkıntı.

Bırakın sizde dertlerinizi sıkıntılarınızı doğaya onlar bir çaresine bakar, siz içinizde büyütmeyin yeter, doğa size ilaç olur, ona anlatın yeter.  Rahat olun o sizi en iyi anlayan ve size en fazla yardımcı olan olacaktır.

Bırak kendini doğaya , keyfini sür hayatın…

Kendini Doğaya Bırak
Kendini Doğaya Bırak
1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.