DoğaFotoğraflar

Bilinmeze Atlayış

Bilinmeze atlayış ; Kanyonun içerisinde 400 metre yükseklikteydi, meraklı yüzlerce göz onu izliyordu. Aniden kendini boşluğa bırakıverdi, gittikçe hızlanıyordu ve saniyeler içerisinde aşağı düşmüş olacaktı.Kendini boşluğa bırakmasından birkaç saniye yoğun bir ses duyulmuştu, sonrasında paraşütü göründü. Paraşütü açmıştı ama acaba suya mı inecekti? yoksa su üzerinde bulunan küçük platforma mı? Heyecanla bunu bekliyordu izleyiciler, büyük bir alkış koptu, başarılı bir base jumping atlayışını gerçekleştirmişti adrenalin tutkunu başarılı sporcu.

Bilinmeze Atlayış
Bilinmeze Atlayış

Base jumping ; Uçma ile ilgili olan sporların en uç noktasında base jumping bulunmaktadır. BASE (Building , Antenna , Span , Earth ) kelimelerinin baş harflerinden türetilmiştir. Basit olarak yüksek bir noktadan başlayan atlayışın paraşüt açılarak yere inilmesi ile atlayışın tamamlanmasıdır. Serbest atlayış olarak ta isimlendirilmektedir.

Bizim için önemli olan bu sporun doğada yapılıyor olmasıydı. Bu sporu yapanların doğayı seviyor olmasıydı.

100 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.