Etkinlikler

Uludağ Zirve Faaliyeti

Uludağ Zirve Faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Uludağ Küçük Zirve ve Büyük Zirve Faaliyeti

03.06.2018 Pazar günü KOZA DAĞCILIK ile “ULUDAĞ OTELLER-KÜÇÜK ZİRVE-BÜYÜK ZİRVE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Yürüyüşümüze Uludağ Oteller bölgesinden; 1890m rakımlı Beden terbiyesi tesislerinden başlayıp, yaklaşık 6 Km yüründükten sonra 2460m rakımda bulunan KÜÇÜK ZİRVE DAĞCI EVİNE ulaşmış olacağız. 6Km.de 570m yükselmiş olacağız. KÜÇÜK ZİRVE DAĞCI EVİnde mola sırası çevre gözlemi yapacağız. Bursa, Dağyenice göleti, Uluabat gölü, Mudanya, Armutlu sahilleri, Yalova tarafları, İstanbul tarafları gözlenebilir

KÜÇÜK ZİRVE DAĞCI EVİnde kısa bir mola sonrası yatay denilebilecek bir rotada yaklaşık 5 Km yüründükten sonra; göller bölgesi üst noktasında bulunan, 2543m rakımlı BÜYÜK ZİRVE noktasına ulaşacağız. KÜÇÜK ZİRVE DAĞCI EVİ ve BÜYÜK ZİRVE arası yürüyüş sırasında Uludağ’ın güney tarafları, Orhaneli, Keles cıvarları muhteşem manzaralar oluşturur. BÜYÜK ZİRVE noktasında; hemen alt tarafta göller (Aynalı, Kilimli, Kara Göl) ve Bursa’nın doğu tarafları doyumsuz manzaraları ile bizleri mest edecektir. Bu manzaralar eşliğinde 1 saat kadar öğle molası vereceğiz.

Hava açık, güneşli ve yağışsız. Sıcaklık tam yürüyüş modunda. Sis gözükmüyor. Bu rota için en güzel hava durumu.

Toplam yürünecek kısım 21Km cıvarındadır. Yürüyüşün ilk 6 Km.si derecesi yüksek çıkış eğimli ve taşlık olması nedeni ile katılımcıları zorlayacaktır. 6 km sonrası zemin taşlı devam eder, fakat yükseltide fazla dalgalanma olmadığı için yürüyüş rahatlar. Bu kısımda da rakımın yüksek olması nedeni ile yeni katılımcılarda bazı sıkıntılar olabilir (mide bulantısı, baş dönmesi gibi).

Baton (Çift olursa daha iyi), yağmurluk, bilekli-kaymaz ayakkabı, terlemeye karşı yedek giysi, güneş için kenarlı şapka-güneş kremi mutlaka olmalı. Yürünecek zemin taşlık olduğu için ince tabanlı normal spor ayakkabı ile gelinmesin, yürüyüşünüz eziyete dönüşür.

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimizle.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.