Videolar

Şehrin İçinde Şehirden Uzakta

Betonları çoğalttık , Yeşilleri azalttık!

Yaz ayının  gelmesiyle sıcaklar da yavaş yavaş kendini hissettiriyor artık. Sıcak havalardan kurtulmak için en güzeli doğaya çıkmak. Doğaya çıkmak güzel, ama büyük bir şehirde yaşıyorsanız, özellikle İstanbul da yaşıyorsanız biraz daha meşakkatli olabiliyor.

İstanbul denince insanın zihninde mutlaka kalabalık caddeler , sıra sıra dizilmiş araçlar, sokak satıcılarının beklediği camii önleri, tarihi yapılar, haliç , galata, eminönü, taksim… bir çok yer, mekan, canlanıyor. Her şehirde olduğu gibi İstanbul’da da Betonları çoğalttık , Yeşilleri azalttık!

Bu az bulunan yerlerin kıymetini bilip, onların daha da fazla azalmasına müsaade etmeyiz diye de ümit ediyoruz.

İstanbul için normal sayılabilecek biraz trafiğe ve biraz yola katlanıp biraz yükseklere doğru çıkarsak biraz yeşile biraz doğaya ulaşabilir, betonlardan biraz uzak olabiliriz.

İstanbulluların genellikle hafta sonu piknik ve dinlenme için tercih ettiği Belgrad Ormanları sizi muhteşem doğası ile çok rahatlatacaktır. İstanbul’a yolunuz düşerse, gezilmesi gereken yerler listenizde mutlaka olmalı.

Belgrad Ormanları Muhteşem Güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacaktır…

Belgrad Ormanı Nerede?

İstanbul ilinin Avrupa Yakası‘nda Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Çatalca yarımadasının en doğu ucunda yer almaktadır.

Belgrad ormanının doğusunda İstanbul Boğazı bulunmaktadır.

 

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.