Etkinlikler

Sarılan – Kirazlıyayla – Bağlı

Sarılan – Kirazlıyayla – Bağlı Doğa Yürüyüşü Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

9.9.2018 Pazar günü; KOZA DAĞCILIK rehberliğinde, “ULUDAĞ / SARIALAN – GÖLCÜK YAYLA – KİRAZLIYAYLA – HAMURALANI – ALUÇ DÜZÜ – BAĞLI PİKNİK ALANI – KİRAZLI KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Araçlarla; Uludağ / Sarıalan bölgesine çıkılacak. Yürüyüşümüz Sarıalan bölgesinden başlayıp; orman içinden Gölcük yayla geçilerek, Uludağ yolu üzerindeki Kirazlıyayla’ya ulaşılacak. Burada kısa bir mola sonrası; orman içinden, Hamuralanı, Aluç Düzü geçilerek, Bağlı köyü piknik alanına ulaşılacaktır.

Öğle molası Bağlı köyü piknik alanında verilecektir. İhtiyaç halinde ateş yakılabilir.

Mola sonrası; rotanın kalan kısmı yürünerek, Kirazlı köyüne varılacak ve burada günün yorgunluk çaylarını içtikten sonra, araçlara binerek, dönüşe geçilecek.

Yürüyüş mesafesi; Sarıalan-Bağlı piknik alanı arası 11.80 Km, Bağlı piknik alanı-Kirazlı köyü arası 8.20 Km olmak üzere, toplam 20 Km kadardır. Rakım 1500 m.den başlayıp, Hamuralanı cıvarında 1600 m.ye ve Hamuralanından sonra iniş eğimli yürüme ile 900 m.ye iner.

Özellikle Bağlı piknik alanı ile Kirazlı köyü arasındaki kısımda; mevsim meyveleri bolcadır (erik, böğürtlen, elma, kızılcık).

Rotada Sarıalan, Kirazlıyayla ve Bağlı piknik alanında içme suyu mevcut. Yanımızda en az 1 lt su olması yeterlidir.

Rota zorluk derecesi ORTA-ZORLUKtadır. Hava durumu yağışsız-güneşli gözüküyor.

Enerji verici atıştırmalıklar (ceviz, fındık, badem, hurma, kuru incir, kuru üzüm, kaysı kurusu, .. gibi), terlemeye karşı yedek kıyafet, öğle yemeği, şapka, güneş kremi, bilekli-vibran tabanlı dağ ayakkabısı, baton veya sopa unutulmamalı.

Bursa’nın güzel doğa parçasında, gönlü doğa sevgisi dolu katılımcılarla birlikte, güzel bir gün geçirmek üzere etkinliğimize bekliyoruz.

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimizle.

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.