Etkinlikler

Sadağı Kanyonu

Sadağı Kanyonu Doğa Yürüyüşü faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Sadağı Kanyonu Doğa Yürüyüşü

01.07.2018 pazar günü KOZA DAĞCILIK ile “ORHANELİ / SADAĞI KANYONU-KUSUMLAR DEĞİRMEN ÇARKI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır. Rehberliğimizi; 360 derece Orhaneli Tanıtım gönüllüleri ekibinden Oktay TÜFEKÇİ bey yapacaktır.

Parkur yaz etkinliklerinde tercih edilebilecek en konforlu ve en kolay parkurdur. İniş ve çıkışı yoktur, düz rakımlı, kanyon içi yürünecektir. Parkur uzunluğu yaklaşık 14 km.dir.

Görseli en iyi parkurdur. Köprüler sayesinde su geçişleri çok kolaydır. Su derinliği yürünebilir derinliktedir. Kanyon yürüyüşlerinde en iyi yürüyüş ıslanmaktan korkmadan yapılan yürüyüştür. Aynı zamanda suda yürümek ayaklardaki yorgunluğu alır.

Suda yürümek için giyilecek ayakkabı; ayağı sımsıkı kavrayan, olabilirse bilekli, suyu tahliye edebilen tip olması uygun olur. Sandalet veya terlikle su yürüyüşleri sakatlanmalara ve düşmelere sebep olacağı için uygun değildir.

Parkurda içme suyu sorunu vardır. En az 1 lt su ile yola çıkılmalıdır. SADAĞI köyünde veya KANYON girişinde su tedariki yapıp yola devam edilmelidir.

Kanyon yürüyüşlerinde suda yürünecek şekilde kıyafet tercih edilirse yürüyüş konforu daha da artacaktır. Terlemelere karşı yedek kıyafet unutulmamalıdır. Baton veya bir sopa (dayanak) çok faydalıdır.

Öğle yemeğimizi ve enerji verecek ara atıştırmalıklarımızı (Fındık, badem, hurma, ceviz, kuru üzüm….gibi ) da unutmuyoruz.

Öğle molasında ateş yakılabilir.

TÜM KATILIMCILARA GÜZEL BİR GÜN GEÇİRMELERİNİ DİLERİZ.

 


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.