Etkinlikler

Karabelen – Tonoz Yayla – Erikli Yayla

Karabelen – Tonoz Yayla – Erikli Yayla -Zeyniler Doğa Yürüyüşü Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Karabelen – Tonoz Yayla – Erikli Yayla -Zeyniler Doğa Yürüyüşü

07.10.2018 Pazar günü; KOZA DAĞCILIK etkinliği olarak, “ULUDAĞ YOLU/ DOLUBABA ÜSTÜ-KARABELEN-GÖLCÜK YAYLA-TONOZ YAYLA-AB-I HAYAT YAYLA-ERİKLİ YAYLA-ZEYNİLER DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Araçlar ile Uludağ yolu-Dolubaba üst noktalarına kadar çıkılacak, bu noktadan itibaren yürüyüşe başlanacak. Hafif yükselişle Karabelen yakınlarındaki verici noktasından geçerek, Karabelen’e (Milli Parak Girişi), devamında Kirazlıyayla yakınlarındaki Gölcük yayla’ya yürünecek. Burada kısa bir mola sonrası Sarıalan’a doğru yürünüp, kestirmeden Tonoz yaylaya geçilecek. Karabelen-Tonoz yayla arasında mantar bakılacak.

Tonoz yaylada veya biraz alt noktasında bulunan Ab-ı hayat yaylada öğle molası verilecek.

Mola sonrası Erikli yayla, kestanelik geçilerek Zeyniler köyünde yürüyüşümüz sona erecektir. Burada verilecek kısa mola sonrası, araçlara binilerek dönüşe geçilecektir.

Erikli yayla-Zeyniler köyü arasında kestane bakılacak.

Parkur mesafesi 10 Km kadardır. Yaklaşık 5 Km.si iniş eğimlidir. Dizlerinden sorunlu olanların katılması pek uygun değildir. Dik çıkış fazla yoktur.

Mutlaka bilekli-vibran tabanlı dağ yürüyüş ayakkabısı giyilmeli, baton veya sopa olmalı. Enerji verici atıştırmalıklar, öğle yemeği, en az 1 lt içme suyu, yedek kıyafet ve yağmurluk olmalı. Yürüyüş günü hava açık ve yağışsız gözüküyor.

Yürüyüşümüz mantar ve kestane toplama yürüyüşüdür. Bu amaçla ormaniçi doğal zeminde yürüyüş yapılabilecektir.

Doğada buluşmak üzre.

 


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.