Etkinlikler

Çona Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Çona Kanyonu Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

23.09.2018

Sıcak geçmekte olan Eylül ayında yine bir kanyon yürüyüşündeyiz. Osmaniye il sınırlarında yer alan Çona Kanyonu mükemmel manzarası, eşsiz doğasıyla bizi bekler..

PROGRAM :

(07:00 Hareket (Mezitli Belediyesi önü))
07:30 Hareket (MDK)
08:10 Tarsus
09.00 Çay-kahvaltı molası
11.00 Yürüyüş başlangıcı
15.00 Yürüyüş sonu
16:00 Mersin’e hareket

 

AÇIKLAMALAR :

– Yürüyüş vadi içerisinde ve zaman zaman su geçişlerinin bulunduğu bir rota izlenerek yapılacaktır. Yer yer şelalelerin ve doğal yüzme alanlarının bulunduğu parkur 4-5 km civarındadır. Kanyonun yürümeyi planladığımız bölümünün tamamını yürümek için mutlaka suya girmek gerekeceğinden su ayakkabısı, mayo bulunması zorunludur. Ancak isteyen katılımcılar kanyonun yalnızca kolay olan başlangıç bölümünü yürümekle yetinebilir.

Hareket yerimiz :

-Toplanma ve hareket yerimiz Kulüp Binası önüdür. (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı) Ancak rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla 07.00’da Mezitli Belediyesi önünden, GMK Bulvarı üzerinde belli duraklardan, gidiş yolumuz üzerinde bulunan Çetinkaya, Karayolları gibi noktalardan veya Tarsus’dan katılım mümkündür.

Mola:

– Araçla gidiş sırasında çay, kahvaltı ve alış-veriş molası verilecektir.
– Yürüyüş sırasında kanyon içerisinde rehberce belirlenen uygun yerlerde yemek ve yüzme imkanı da bulunan molalar olacaktır.

Yanımıza neler alalım?

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı(suda yürüyüşe uygun ve ıslak zeminde kaymayan), yedek giysi, şapka, koruyucu krem, g.gözlüğü, vs alınmalıdır. Suya girilmek isteniyorsa mayo-şort ve suya kullanılabilecek ayakkabı alınmalıdır.

Yiyecek-İçecek Bilgisi:

– Her etkinlikte olduğu gibi yanımızda en az bir buçuk litre içme suyu bulunmalıdır. Su en son mola yerlerinden temin edilmelidir.
Kahvaltı:Yaklaşık saat 09.00 civarında çay-kahvaltı molası verilecektir. Burada katılımcılar kendi getirecekleri kahvaltılıkları tüketebilecekleri gibi razervasyon sırasında belirtilmesi koşuluyla kahvaltı temin etme imkanı da olacaktır. Öğle yemeği: Katılımcılarca önceden temin edilmesi gerekir ancak birçok etkinliğimizde olduğu gibi talep durumunda sac kavurma da olacaktır.

DİKKAT ..!

– Kanyon yürüyüşü orta zorlukta bir yürüyüş olacaktır. Yürüyüş deneyimi olan katılımcılar için keyifli bir parkur olmakla birlikte donanımı yetersiz ya da risk almak istemeyen katılımcılar için kanyonun bir bölümünü yürüme imkanı olacaktır.

– Yürüyüşe katılacak katılımcıların altı tırtırlı, kaymayan ayakkabılar tercih etmesi zorunludur. Su ayakkabısının yanı sıra bileği saran bot tavsiye edilir.

– Belirtilen saatler tahmini olup katılımcı sayısı, yürüyüşün temposu ve hava durumuna göre küçük farklılıklar olabilir.

BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN

(22 Eylül Cumartesi günü 17:00’a kadar tlf ile olacaktır.)

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : feyist@hotmail.com
mdkmersin@hotmail.com

MDK TÜRKİYE DAĞCILIK, YÜZME, TENİS, ORYANTİRİNG, BASKETBOL FEDERASYONLARI ÜYESİDİR


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.