Etkinlikler

Cennet Kaya – Kirazlı Yayla – Gölcük Yayla

Cennet Kaya – Kirazlı Yayla – Gölcük Yayla faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Oteller – Cennet Kaya – Kirazlı Yayla – Gölcük

24.12.2017 Pazar günü; KOZA DAĞCILIK etkinliği olarak, “OTELLER, CENNET KAYALARI, HAMURALANI, KİRAZLIYAYLA, GÖLCÜK YAYLA, KURBAĞALI DERE, MAKSEM DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Oteller-Kirazlıyayla arasında kar seviyesi yüksek olabilir. Kirazlıyayla, Gölcük yayla arasında kar seviyesi azalacaktır. Kurbağalı dere’den Maksem’e doğru kar hemen hemen yok gibi olacaktır. Kar yumuşak olursa; yürümekte biraz zorlanacağız, fakat tüm katılımcılar uyum içinde hareket edildiğinde bu zorluk minimuma inecek ve zevkli bir hal alacaktır. Kar sertleşmiş ise; bir çok katılımcının belki de hiç yaşamadığı çok zevkli bir yürüyüş olacaktır. Parkurun genelde iniş eğimli olması yürüyüşümüzü kolaylaştıracaktır.

Cennet kayaları ile Hamuralanı bağlantısı arası iniş eğimlidir. Sonra yatay bir şeklide devam edilerek; önce Hamuralanı, devamında Kirazlıyayla ve Gölcük yayla’ya varılır. Gölcük yayladan Kurbağalı dereye kadar kısım iniş eğimlidir. Parkurun kalan kısmı başta yatay, devamında iniş eğimli şekildedir. Yürüyüşümüz Maksem semtinde biter.

Kar seviyesi çok yüksek ise; Parkur, “OTELLER, CENNET KAYALARI, HAMURALANI, KİRAZLIYAYLA, GÖLCÜK YAYLA, KARABELEN, SÜLEYMANİYE” şeklinde değiştirilecek ve Gölcük yayla’dan Karabelen ve Süleymaniye’ye geçilerek, yürüyüş Süleymaniye köyünde bitecektir.

Parkurun tamamı 15 Km.dir.

Hafta sonu Uludağ’da hava güzel gözüküyor. Perşembeden itibaren kar yağışı gözükmüyor. Bu durum sert bir kar tabakası ile karşılaşacağımıza delil.

Karlı bir arazide yürüyüş yapacağımız için; termal içlik, polar, hava geçirir-yağmur geçirmez dağcı montu, eldiven, bere, atkı, kar suyuna dayanıklı ayakkabı, termal veya yün çorap, yedek çorap, yedek eldiven, enerji verici atıştırmalıklar, sıcak içecek, ayakkabı ve paçaları korumak için tozluk mutlaka olmalı. Karlı yürüyüşlerde baton çok önemlidir. Karda devrilmenizde veya kara battığınızda baton doğrulmanızı sağlayacaktır.

Mazinizde unutulmayacak bir yürüyüş yapacağımıza inanıyoruz.
“Ben macerayı, uyumlu çalışmayı, dayanışmayı seviyorum ve de tüm olumsuzluklara karşı hazırlıklıyım, bugün çok güzel bir yürüyüş yapacağım” diyorsanız sizleri bekliyoruz.

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimizle.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.